Tu zaplanujesz swoj przyszo - Salon Maturzystw Perspektywy 2022

Strach przed maturą?

- Przez tyle lat marzyliśmy o bezpośrednim spotkaniu na Krakowskim Salonie Maturzystów i oto mam przyjemność powitać Państwa w Sali Auditorium Maximum UJ – zwrócił się prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego do zgromadzonych na inauguracji.

Otwierając Salon Waldemar Siwiński, prezes „Perspektyw” podkreślił, iż uczniowie ostatnich klas liceów i techników znajdują się w dobrej sytuacji, ponieważ mogą odbywać zajęcia stacjonarnie, a to jest korzystne dla wyników matur. Wierzę, że egzamin maturalny zakończycie Państwo z pozytywnym wynikiem i dostaniecie się na wymarzone uczelnie. Jedną z nich jest właśnie Uniwersytet Jagielloński, gospodarz Krakowskiego Salonu - powiedział Waldemar Siwiński.

Prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, mówiąc o maturze dodał: „Matura to przyjemność, ale i stres. Ten stres może zminimalizować wizyta na Salonie i uzyskanie informacji, dzięki którym zdacie Państwo egzamin”. O tym, że warto zdać maturę jak najlepiej podkreśliła Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta miasta Krakowa. Jednocześnie poinformowała, że maturzyści z najlepszym wynikiem mogą otrzymać nagrodę od prezydenta miasta o wartości 10 tys. złotych. Dyr. OKE w Krakowie Lech Gawryłow zaznaczył, że przyszłoroczna matura jest inna, bo na innych zasadach i warto się do niej dobrze przygotować.

O zaletach Politechniki Krakowskiej mówił prof. Andrzej Białkiewicz, rektor uczelni. – Politechnika Krakowska jest jedną z najlepszych uczelni, o czym świadczą ostatnie wyniki ewaluacji. Ponad 92% naszych absolwentów otrzymuje pracę w pół roku i jest ona dobrze płatna – podkreślił prof. Białkiewicz.

Wśród przybyłych gości na otwarcie Salonu byli również: Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty, Paweł Kozakiewicz, z-ca dyr. Departamentu Marki i Komunikacji UEK oraz dr Tomasz Pełech-Pilichowski, dyr. Centrum Rekrutacji AGH. Wykład inauguracyjny „Matematyka na egzaminie maturalnym 2023 - Rozwiązuj zadania samodzielnie, a będziesz spokojny o wyniki” poprowadził Piotr Ludwikowski.

Tu się spotkamy:

Uniwersytet Jagielloński
Auditorium Maximum
ul. Krupnicza 33, Kraków

strona uczelni Gospodarza:
www.uj.edu.pl