Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2022

Gliwice: Salon w jednym z najstarszych miast Górnego Śląska

19 września po raz 16-ty uroczyście rozpoczęliśmy Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2022, który odbywał się w gościnnych murach Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Gości Salonu przywitał Prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej, który zaprosił maturzystów do studiowania na swojej uczelni oraz pan Andrzej Wyszyński, przedstawiciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. List do maturzystów Śląskiej Kurator Oświaty, Pani Urszuli Bauer odczytał pan Jacek Szczotka, Wicekurator Oświaty w Katowicach. Podczas uroczystości obecni byli także: Pan Adam Neumann, Prezydent Gliwic, Prof. Tomasz Pietrzykowski, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej Uniwersytetu Śląskiego, prof. Oskar Kowalski, Prorektor ds. kształcenia podyplomowego i promocji uczelni, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, oraz Pani Aneta Zawada i Bożena Kubiak z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

Podczas dwudniowego Salonu zwiedzający mogli wysłuchać wykładów o egzaminie maturalnym przygotowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie. Na zaproszenie wydawnictwa Nowa Era o egzaminie z j. polskiego, matematyki i chemii opowiadali także nagradzani nauczyciele i edukatorzy.

Oprócz egzaminacyjnych wykładów maturzyści mogli zapoznać się z ofertą publicznych uczelni regionu: Politechniki Śląskiej – gospodarza Salonu, Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także śląskich uczelni niepublicznych: Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Wyższa Szkoła Humanitas, Wyższa Szkoła Techniczna z Katowic, Wyższa Szkoła Bankowa, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku. Na targi do Gliwic przyjechały również uczelnie z innych województw, a także bank Pekao SA oraz wydawnictwo Nowa Era i Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.

Tu się spotkamy:

Politechnika Śląska w Gliwicach
Centrum Edukacyjno-Kongresowe
ul. Stanisława Konarskiego 18B, Gliwice

strona uczelni Gospodarza:
https://www.polsl.pl/