Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2022

Stacjonarny Salon Maturzystów Perspektywy wrócił, ku radości uczniów i nauczycieli.

6 września zainaugurowaliśmy kampanię w Kielcach i Szczecinie.

Tłumy młodych ludzi, które pojawiły się w obu miastach to najlepszy dowód, jak bardzo potrzebne są takie spotkania. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się prezentacje ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat matury (na zdjęciu – prezentacja OKE w Łodzi na Salonie na Politechnice Świętokrzyskiej) i spotkania z uczelniami, które prezentują swoja ofertę kształcenia na rok akademicki 2023/24.

Na Salonie w Szczecinie maturzystów z województwa zachodniopomorskiego przywitali: dr hab. Katarzyna Kotarska, Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Szczecińskiego, a w imieniu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Andrzej Wyszyński. W uroczystym otwarciu Szczecińskiego Salonu Maturzystów wzięli także udział: Jerzy Sołtysiak,  Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Dagmara Adamiak z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Ponad trzy tysiące uczniów z regionu świętokrzyskiego odwiedziło we wtorek, 6 września, Kielecki Salon Maturzystów. Wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, nt. nowej formuły egzaminu, spotkania z 20 uczelniami zainteresowanymi kandydatami z województwa, a także możliwość poznania uczelni najbliższych i ich imponujących ofert kierunkowych Politechniki Świętokrzyskiej, a także pasji studentów, to potężna dawka inspiracji i motywacji do wytężonej pracy na 9 miesięcy przed maturą 2023 i wyborem studiów.

Oczekiwane wykłady ekspertów, rozmowy z uczelniami-wystawcami, odwiedzanie marsjańskiego pola- wielkiej atrakcji na terenie kampusu Politechniki, były równie ważne, jak spotkanie z gospodarzami uczelni i władzami regionu.  

- W Polsce brakuje w tej chwili ponad 100 tys. inżynierów…Wniosek?  Warto rozważyć podjęcie studiów, które gwarantują pracę. Gdzie? Np. na Politechnice Świętokrzyskiej, która jest w pełni przygotowana do kształcenia; zarówno w klasycznych inżynierskich kierunkach, jak i w tych, których potrzebować będzie przemysł 5.0 – mówił na otwarciu Kieleckiego Salonu Maturzystów gospodarz wydarzenia, prof. Artur Maciąg, prorektor PŚk.

- Życzymy Wam wytrwałości i wiary w sens wytężonej pracy przed nową, trudniejszą maturą. Ten wysiłek warto podjąć, by zwiększyć własne szanse na kolejnym etapie edukacji – na studiach -   powiedziała do zgromadzonych Katarzyna Nowacka, świętokrzyska wicekurator oświaty.

Perspektywy w imieniu maturzystów i ich nauczycieli serdecznie dziękują łódzkiej OKE, Świętokrzyskiemu Kuratorium Oświaty, władzom miasta i województwa za stałą pomoc w przygotowaniu Salonu!

Szczeciński Salon Maturzystów nie tylko przyciągnął  tłumy młodych ludzi z całego województwa, ale także odbił się szerokim echem w szczecińskich mediach.

Rejestracja na salon poprzez stronę: www.salonmaturzystow.pl

Dodatkowych informacji udziela: Anna Wdowińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 609 999 514

Fot. Politechnika Świętokrzyska

Tu się spotkamy:

Politechnika Świętokrzyska
aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, Kielce

strona uczelni Gospodarza:
https://tu.kielce.pl/

zarejestruj grupę*

* tylko dla nauczycieli