Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2022

Łódzki Salon Maturzystów otwarty!

W drugim tygodniu naszej kampanii, 13 września rozpoczęliśmy Salony w Łodzi (Politechnika Łódzka) i we Wrocławiu (Politechnika Wrocławska). W obu miastach frekwencja jest znakomita, a prezentacje dla maturzystów – bardzo cenne.

Tegoroczny Łódzki Salon Maturzystów odbywa się 13 i 14 września na Politechnice Łódzkiej w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Zatoka Sportu (al. Politechniki 10).

 Podczas otwarcia Łódzkiego Salonu dla Maturzystów prorektor Politechniki Łódzkiej dr hab. inż. Andrzej Romanowski, prof. uczelni w swoim przemówieniu do maturzystów podkreślił nie tylko znaczenie egzaminu maturalnego, ale również zachęcał ich do podjęcia studiów na Politechnice Łódzkiej, przedstawiając zalety studiowania. W uroczystości otwarcia udział wzięli także prorektor ds. współpracy z zagranicą prof. dr hab. Łukasz Bogucki z Uniwersytetu Łódzkiego oraz wojewoda łódzki Karol Młynarczyk, a także łódzki kurator oświaty Waldemar Flejszer.

Podczas dwóch dni maturzyści mogą zapoznać się z ofertami uczelni i wymogami rekrutacji na studia na rok akademicki 2023/24. Można również porozmawiać z doradcą zawodowym, który pomoże w wyborze kierunku studiów. Na stoiskach uczelni można również obejrzeć różnorodne rozwiązania technologiczne jak na przykład udoskonalony ekobolid zespołu Iron Warriors oraz robota naziemnego Studenckiego Koła Naukowego SkaNeR Politechnik Łódzkiej, a także poznać możliwości druku - od zabezpieczeń w banknotach po technologie 3D.

Łódzki Salon Maturzystów pierwszego dnia odwiedziło ponad 4 tys. osób.

 

Tu się spotkamy:

Politechnika Łódzka
Zatoka Sportu PŁ, Al. Politechniki 10

strona uczelni Gospodarza:
https://p.lodz.pl/