Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2022

Politechnika Rzeszowska - stolica podkarpackich maturzystów!

Mimo deszczowej pogody i mimo odbywającej się w czwartkowy poranek „matury próbnej” z matematyki Rzeszowski Salon Maturzystów Perspektywy 2022 odwiedziły tłumy uczniów i nauczycieli z podkarpackich szkół średnich.

W gościnnych murach Politechniki Rzeszowskiej (PRz) 29 września ruszyła przedostatnia z imprez organizowanych przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Informacyjnej dla maturzystów. Wydarzenie zaplanowano na dwa dni.

Ogromnie się cieszymy, że Salon Maturzystów Perspektyw wraca po dwóch latach w formule kontaktowej i że możemy gościć was na Politechnice Rzeszowskiej – mówił w czasie uroczystej inauguracji Rzeszowskiego Salonu Maturzystów prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, prorektor PRz ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem. – To wydarzenie jest ważnym momentem przed podejmowaniem istotnych życiowych decyzji, bo egzamin maturalny, a później wybór uczelni będzie rzutował na całe wasze życie. Zatem należy się do tych decyzji dobrze przygotować i właśnie Salon Maturzystów jest miejscem, gdzie macie szansę poznać po pierwsze wymogi obowiązujące na egzaminie maturalnym, a po drugie możecie zapoznać się z ofertą uczelni, które uznały Rzeszów za miejsce ważne, by swoją ofertę zaprezentować.

W czasie swojego wystąpienia rektor Sęp podkreślił atuty Politechniki Rzeszowskiej jako uczelni nowoczesnej, w której sprawy kształcenia są traktowane priorytetowo, a oferta kierunków jest stale uzupełniana o nowe, by proponować maturzystom różnorodne możliwości budowania ich przyszłej kariery zawodowej. Na koniec życzył maturzystom podjęcia trafnych decyzji edukacyjnych.

Inaugurację Rzeszowskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2022 swoją obecnością uświetnili m.in.: Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki; Krystyna Stachowska, wiceprezydent miasta Rzeszowa; Stanisław Fundakowski, podkarpacki wicekurator oświaty; Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

MT

Tu się spotkamy:

Politechnika Rzeszowska

Część wykładowa:
Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne
Aleja Powstańców Warszawy 12, Rzeszów

Część wystawiennicza:
Strefa Kultury Studenckiej Politechniki Rzeszowskiej
ul. Akademicka 6, Rzeszów

strona uczelni Gospodarza:
https://w.prz.edu.pl/