Tu zaplanujesz swoj przyszo - Salon Maturzystw Perspektywy 2022

Salon Maturzystów

fot. Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów 2019

30 września Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów, Politechnika Bydgoska

W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 16 lat organizuje co roku wrześniu ogólnopolską kampanię Salon Maturzystów Perspektywy. W 2022 roku będziemy w 14 miastach w Polsce, by pomóc maturzystom 2023 (a także ich młodszym kolegom ze szkół średnich) dobrze zdać egzaminy maturalne i wybrać swoją edukacyjną przyszłość. A ponieważ nie ma dobrego wyboru bez sprawdzenia wielu opcji, Salony Maturzystów to miejsce, gdzie prezentuje swoją ofertę uczelnie z Polski i z zagranicy.

30 września wraz z Politechniką Bydgoską zapraszamy na Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów

 

 

TU MATURZYŚCI 2023
ZAPROJEKTUJĄ SWOJĄ ŚCIEŻKĘ KARIERY

 

Goście
Salon odwiedzą maturzyści 2023, a także uczniowie młodszych klas oraz nauczyciele, pedagodzy szkolni i doradcy edukacyjno-zawodowi. Zgodnie z hasłem „Tu matura spotyka się ze studiami” celem odwiedzających jest zdobycie najlepszych informacji o maturze 2023 oraz wybranie optymalnej ścieżki kariery.

W programie spotkań m.in.:

  • Prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2023/2024 z udziałem przedstawicieli uczelni;
  • Wszystko o maturze 2023 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

ZMIANY W MATURZE, do której w maju 2023 przystąpią absolwenci liceów, będą głównym tematem spotkań podczas tegorocznego Salonu Maturzystów Perspektywy 2022. Eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych omówią jej zasady ogólne oraz te, które dotyczą przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Nie zapomnimy naturalnie o uczniach techników, którzy kończą o rok dłuższy cykl kształcenia, zatem zdawać będą egzaminy oparte  na dotychczasowej podstawie programowej.

W ramach części targowej przedstawione zostaną oferty uczelni i szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2023/2024. Nie zabraknie poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię.

Uczestnicy Salonu odbiorą też od „Perspektyw” gratisowo publikację, która od ponad 30 lat pomaga kandydatom w wyborze kierunku studiów i uczelni, czyli „Informator dla Maturzystów 2023” – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.

Salon Maturzystów 2022 został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka i Przewodniczącego KRASP prof. Arkadiusza Mężyka

Tu się spotkamy:

Politechnika Bydgoska
Auditorium Novum
Al. Prof. S. Kaliskiego 7, Bydgoszcz

strona uczelni Gospodarza:
https://pbs.edu.pl/pl/