Tu zaplanujesz swoj przyszo - Salon Maturzystw Perspektywy 2022

REJESTRACJA obowiązuje tylko na spotkania programowe. Na stanowiska uczelni wstęp wolny.

Gdański Salon Maturzystów został otwarty

Po raz siedemnasty Uniwersytet Gdański jest gospodarzem wrześniowego Salonu Maturzystów Perspektyw.

Równo o godz. 9.00 w Auli Głównej im. prof. M. Cieślaka na Wydziale Prawa i Administracji UG maturzystów przywitał prof. Arnold Kłonczyński, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UG.

Prorektor Kłonczyński zachęcał uczniów, by korzystali z okazji i wnikliwie pytali przedstawicieli uczelni o ofertę. – Przede wszystkim dowiadujcie się o to, jakie umiejętności, jaką wiedzę i jakie praktyczne doświadczenia można zdobyć na danym kierunku, bo czasami sama nazwa kierunku czy specjalizacji na nim niewiele wam mówi albo może być myląca – radził. – Sam Uniwersytet Gdański ma w tym roku już 89 kierunków studiów, a niedługo będzie ich 95. Już tylko ta liczba wskazuje, że kierunki nijak się mają do przedmiotów szkolnych, dlatego tym istotniejsze jest, by dokładnie pytać o to, jak wygląda kształcenie na konkretnych kierunkach i specjalnościach. Dzisiaj przestrzeń Uniwersytetu Gdańskiego jest otwarta dla was: pytajcie, ale też rozglądajcie się po kampusie, sprawdzajcie nawet tak zwyczajne rzeczy jak to, czy krzesła są tu wygodne, a kawa ma dobry smak, bo to też wpływa na komfort studiowania. Życzę wam dobrego poznawania świata studiów, które przygotowaliśmy dla was, a wcześniej dobrego poznania zasad czekających was w maju egzaminów maturalnych.

Wykład inauguracyjny wygłosiła Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, która przybliżała uczniom harmonogram i zasady związane z egzaminem maturalnym 2024. – Znowu się mogę tu poczuć jak „pani w klasie”, choć ta klasa jest ogromna i bardzo liczna. Ale to tym bardziej mnie cieszy, bo mogę jak najwięcej z was zachęcić do nieodkładania egzaminów maturalnych na za rok czy na za kilka lat. Radzę: podejdźcie do matury, bo warto się kształcić, warto korzystać z wspaniałej oferty, jaką przygotowały dla was uczelnie.

Gdański Salon Maturzystów Perspektywy 2023 odbywa się 19 – 20 września, w godz. 9.00 – 15.00, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 6. Wstęp wolny, zarejestrowani uczestnicy mogą odebrać „Informator dla Maturzystów 2024” – topową publikację Perspektyw.

https://salonmaturzystow.pl/gdansk

Fot. Uniwersytet Gdański

Jeśli po wypełnieniu Ankiety na Salonie nie otrzymasz Informatora drukowanego, to po zakończeniu imprezy otrzymasz mailem dostęp do wersji elektronicznej.



Tu się spotkamy:

Uniwersytet Gdański
Wydział Prawa i Administracji
ul. Jana Bażyńskiego 6, Gdańsk

strona uczelni Gospodarza:
https://ug.edu.pl/


Uwaga wjazd autokarów jest możliwy jedynie od ul. Grunwaldzkiej bramą nr 5 (przy Castoramie)

Parkowanie autokarów na parkingu przy Bibliotece Głównej UG.


Patronat medialny: