Tu zaplanujesz swoj przyszo - Salon Maturzystw Perspektywy 2022

REJESTRACJA obowiązuje tylko na spotkania programowe. Na stanowiska uczelni wstęp wolny.

Tłumy na Uniwersytecie Jagiellońskim!

Z samego rana w Auditorium Maximum UJ rozpoczął się Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2023.

Uczniowie klas maturalnych z całej Małopolski tłumnie przybyli do największej sali wykładowej najstarszego polskiego uniwersytetu, by wysłuchać ekspertów krakowskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i poznać oferty studiów różnych uczelni.

Podczas wykładu inauguracyjnego gości powitał prezes Waldemar Siwiński: Salon Maturzystów to miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami. My, jako Perspektywy, cieszymy się, że w Krakowie Salon cieszy się taką popularnością.

Następnie głos zabrał Jego Magnificencja prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego: Kraków oferuje niesamowitą ofertę studiów licencjackich i magisterskich, oraz niesamowitą atmosferę studiowania.

Wiceprezydent Krakowa, Anna Korfel - Jasińska zwracając się do maturzystek i maturzystów powiedziała, że Salon Maturzystów to miejsce oswajania się z maturą, ale też utwierdzania się w decyzjach. Przekazała najważniejsze informacje o programie wspierania uzdolnionych uczniów - miasto Kraków dla najzdolniejszych maturzystów ufundowało stypendia od 7 000 do 12 000 zł. Zakończyła hasłem: warto się uczyć, trzeba sie uczyć, opłaca się uczyć.

Halina Cimer, Małopolska Wicekurator Oświaty, życzyła uczniom powodzenia w realizacji planów edukacyjnych. Wyraziła również radość, że co roku na salonach jest coraz wiecej osób.
Na sam koniec głos zabrał Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie: Z ogromną satysfakcją OKE uczestniczy w Salonach Maturzystów. To niepowtarzalna okazja, żeby posłuchać ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Trzymam kciuki za jak najwyższe wyniki egzaminów maturalnych.

Krakowski Salon Maturzystów odbywa się w dniach 19-20 września, w godzinach 9-15. Wstęp wolny.

 

 

Jeśli po wypełnieniu Ankiety na Salonie nie otrzymasz Informatora drukowanego, to po zakończeniu imprezy otrzymasz mailem dostęp do wersji elektronicznej.
Tu się spotkamy:

Uniwersytet Jagielloński
Auditorium Maximum
ul. Krupnicza 33, Kraków

strona uczelni Gospodarza:
www.uj.edu.pl


Patronat medialny: