Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2022

REJESTRACJA obowiązuje tylko na spotkania programowe. Na stanowiska uczelni wstęp wolny.

Katolicki Uniwersytet Lubelski gospodarzem pierwszego Salonu Maturzystów

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest gospodarzem pierwszego Salonu Maturzystów w edycji 2023. 5 września uroczyście zainaugurowano tu tegoroczną kampanię, która obejmie 14 miast akademickich w całej Polsce.

Grono znakomitych gości z prof. Ewą Trzaskowską, prorektor KUL i Waldemarem Siwińskim, prezesem Perspektywy Press, pomysłodawcą kampanii, powitało maturzystów na Lubelskim Salonie Maturzystów, który rozpoczął się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Prof. Trzaskowska wyraziła satysfakcję z faktu, że uczelnia jest już po raz czwarty gospodarzem lubelskiego Salonu i może gościć młodych ludzi z całego województwa.

Łukasz Wawer, zastępca dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej MEiN, pogratulował Perspektywom tak cennej inicjatywy, która znacząco wspiera młodych ludzi w wyborze ścieżki edukacji i kariery. Zapowiedział zarazem cyfryzację dokumentów związanych z wykształceniem: świadectw dojrzałości, dyplomów ukończenia studiów i wszelkich certyfikatów, co znacząco ułatwi zarówno rekrutację na studia, jak i przyjęcie do pracy. MEIN uruchomiło bezpłatną i dostępną dla wszystkich platformę – Edukacja.gov.pl. Już we wrześniu na platformie dostępne będzie nowe narzędzie – Nawigator Edukacji. Jego zadaniem jest pomoc uczniom szkół ponadpodstawowych w świadomym i przemyślanym wyborze kolejnych etapów kształcenia.

Prezes Waldemar Siwiński złożył podziękowania  władzom KUL za zaproszenie Salonu na tę uczelnie i życzył maturzystom sukcesów na egzaminie i w rekrutacji na studia.

Eksperci OKE w Krakowie z dyrektorem Lechem Gawryłowem prowadzą prezentacje dotyczące egzaminu maturalnego w roku 2024, a uczelnie z regionu i z całej Polski przedstawiają swoją ofertę kształcenia i zachęcają do studiowania w swoich murach. Wszyscy maturzyści, którzy wypełnili Ankietę Maturzystów odbierają w stoisku Perspektyw „Informator dla Maturzystów 2024” – 260-stronicową „Biblię” młodych ludzi przygotowujących się do kolejnych etapów kształcenia.

Fot. Tomasz Koryszko/KUL

Jeśli po wypełnieniu Ankiety na Salonie nie otrzymasz Informatora drukowanego, to po zakończeniu imprezy otrzymasz mailem dostęp do wersji elektronicznej.Tu się spotkamy:

Katolicki Uniwersytet Lubelski
Jana Pawła II

Kolegium Jana Pawła II, Al. Racławickie 14

strona uczelni Gospodarza:
https://www.kul.pl/

Patronat medialny: