Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2022

REJESTRACJA obowiązuje tylko na spotkania programowe. Na stanowiska uczelni wstęp wolny.

Politechnika Świętokrzyska powitała maturzystów 2024

Od spotkań z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi rozpoczął się Kielecki Salon Maturzystów na Politechnice Świętokrzyskiej. Młodzież z całego województwa świętokrzyskiego stawiła się licznie na uczelni wraz ze swoimi nauczycielami. Maturzyści 2024 mają świetną okazję, by zaprojektować swoją ścieżkę kariery.

W czasie uroczystej inauguracji Salonu w Głównej Auli Wykładowej Politechniki Świętokrzyskiej głos zabrali Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, Marcin Chłodnicki, drugi zastępca prezydenta Kielc, Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty, prof. Artur Maciąg, prorektor ds. studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej, oraz prof. Stanisław Głuszek, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uroczystość prowadził Kamil Dziewit, rzecznik prasowy Politechniki Świętokrzyskiej.

W bogatym programie wydarzenia są prezentacje oferty edukacyjnej szkół wyższych na rok 2024/2025 z udziałem przedstawicieli uczelni; informacje o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych;  spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

W części targowej uczelnie przedstawiają szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2024/25. Dla uczestników Salonu Perspektywy przygotowały publikację, która od ponad 30 lat pomaga kandydatom w wyborze kierunku studiów i uczelni, czyli „Informator dla Maturzystów 2024” – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom. Jest do odbioru gratisowa na stoiskach redakcji.

salonmaturzystow.pl

Jeśli po wypełnieniu Ankiety na Salonie nie otrzymasz Informatora drukowanego, to po zakończeniu imprezy otrzymasz mailem dostęp do wersji elektronicznej.Tu się spotkamy:

Politechnika Świętokrzyska
aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, Kielce

strona uczelni Gospodarza:
https://tu.kielce.pl/


Patronat medialny: