Tu zaplanujesz swoj przyszo - Salon Maturzystw Perspektywy 2022

Salon Maturzystów Perspektywy 2023 − przystanek Wrocław

 

Od 12 do 13 września na Politechnice Wrocławskiej odbywał się  Wrocławski Salon Maturzystów. Podczas jego trwania uczniowie ostatnich klas szkół średnich mogli dowiedzieć się, jak dobrze zdać maturę i zaplanować studia.

Jesteście dla nas ważni! - tak powitał gości Wrocławskiego Salonu Maturzystów (12-13 września) gospodarz wydarzenia na Dolnym Śląsku, dr inż. Piotr Górski, prorektor Politechniki Wrocławskiej ds. studenckich. - Akademickim uczelniom zależy na dobrze zorientowanych i dobrze przygotowanych kandydatach na studia. Życzymy wam udanych wyborów edukacyjnych! 

Maturzystów na uroczystej inauguracji zorganizowanej w Centrum Kongresowym PWr powitali także osobiście rektorzy, profesorowie: Andrzej Kaleta (Uniwersytet Ekonomiczny), Jarosław Bosy (Uniwersytet Przyrodniczy) i dr Agnieszka Pisula-Lewandowska, prorektorka wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Biura Edukacji stolicy Dolnego Śląska.

Na wrocławski Salon przybyło już pierwszego dnia ponad 2 tysiące maturzystów. Uczestniczyli w sumie w 38 spotkaniach dotyczących  matury 2024, prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, którym serdecznie dziękujemy za ten wysiłek, a także w warsztatach i webinarach przygotowanych przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy i - co szczególnie cenne - przez samych nauczycieli akademickich z Politechniki Wrocławskiej. Ta nowa formuła pozwala lepiej poczuć smak studenckiej przygody, którą maturzyści rozpoczną na uczelniach za rok.

Do Centrum Kongresowego PWr przyjechało 26 uczelni; uczestnicy mieli  okazję poznać z pierwszej ręki ofertę studiów i zasady przyjęć w uczelniach akademickich stolicy swojego regionu, ale także spotkali się z przedstawicielami najlepszych polskich szkół wyższych - z Krakowa, Poznania, Warszawy, Szczecina...

Podczas Salonu każdy zarejestrowany uczestnik odebrał za darmo topową publikację Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2024”. Można w nim znaleźć nie tylko wiarygodne informacje o „nowej” maturze (czyli egzaminach w formule 2023 – harmonogram, porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi itp.), ale też Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!) oraz informacje o zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie na rok akademicki 2024/2025.

Patron medialny Wrocławskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023: www.wroclawskiportal.pl.

Patron medialny ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2023: strefaedukacji.pl.


Tu się spotkamy:

Politechnika Wrocławska
Budynek D-20,
ul. Janiszewskiego 8

strona uczelni Gospodarza:
https://pwr.edu.pl/


Patronat medialny: