Tu zaplanujesz swoj przyszo - Salon Maturzystw Perspektywy 2022

Gdański Salon Maturzystów został otwarty

Po raz siedemnasty Uniwersytet Gdański jest gospodarzem wrześniowego Salonu Maturzystów Perspektyw.

Równo o godz. 9.00 w Auli Głównej im. prof. M. Cieślaka na Wydziale Prawa i Administracji UG maturzystów przywitał prof. Arnold Kłonczyński, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UG.

Prorektor Kłonczyński zachęcał uczniów, by korzystali z okazji i wnikliwie pytali przedstawicieli uczelni o ofertę. – Przede wszystkim dowiadujcie się o to, jakie umiejętności, jaką wiedzę i jakie praktyczne doświadczenia można zdobyć na danym kierunku, bo czasami sama nazwa kierunku czy specjalizacji na nim niewiele wam mówi albo może być myląca – radził. – Sam Uniwersytet Gdański ma w tym roku już 89 kierunków studiów, a niedługo będzie ich 95. Już tylko ta liczba wskazuje, że kierunki nijak się mają do przedmiotów szkolnych, dlatego tym istotniejsze jest, by dokładnie pytać o to, jak wygląda kształcenie na konkretnych kierunkach i specjalnościach. Dzisiaj przestrzeń Uniwersytetu Gdańskiego jest otwarta dla was: pytajcie, ale też rozglądajcie się po kampusie, sprawdzajcie nawet tak zwyczajne rzeczy jak to, czy krzesła są tu wygodne, a kawa ma dobry smak, bo to też wpływa na komfort studiowania. Życzę wam dobrego poznawania świata studiów, które przygotowaliśmy dla was, a wcześniej dobrego poznania zasad czekających was w maju egzaminów maturalnych.

Wykład inauguracyjny wygłosiła Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, która przybliżała uczniom harmonogram i zasady związane z egzaminem maturalnym 2024. – Znowu się mogę tu poczuć jak „pani w klasie”, choć ta klasa jest ogromna i bardzo liczna. Ale to tym bardziej mnie cieszy, bo mogę jak najwięcej z was zachęcić do nieodkładania egzaminów maturalnych na za rok czy na za kilka lat. Radzę: podejdźcie do matury, bo warto się kształcić, warto korzystać z wspaniałej oferty, jaką przygotowały dla was uczelnie.

Gdański Salon Maturzystów Perspektywy 2023 odbywa się 19 – 20 września, w godz. 9.00 – 15.00, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 6. Wstęp wolny, zarejestrowani uczestnicy mogą odebrać „Informator dla Maturzystów 2024” – topową publikację Perspektyw.

https://salonmaturzystow.pl/gdansk

Fot. Uniwersytet Gdański

Gdański Salon Maturzystów

 

 

W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 17 lat organizuje co roku wrześniu ogólnopolską kampanię Salon Maturzystów Perspektywy. W 2023 roku będziemy w 14 miastach w Polsce, by pomóc maturzystom 2024 (a także ich młodszym kolegom ze szkół średnich) dobrze zdać egzaminy maturalne i wybrać swoją edukacyjną przyszłość. A ponieważ nie ma dobrego wyboru bez sprawdzenia wielu opcji, Salony Maturzystów to miejsce, gdzie prezentuje swoją ofertę uczelnie z Polski i z zagranicy.

19-20 września wraz z Uniwersytetem Gdańskim zapraszamy na Gdański  Salon Maturzystów

 

TU MATURZYŚCI 2024
ZAPROJEKTUJĄ SWOJĄ ŚCIEŻKĘ KARIERY

 

Goście
Salon odwiedzą maturzyści 2024, a także uczniowie młodszych klas oraz nauczyciele, pedagodzy szkolni i doradcy edukacyjno-zawodowi. „Tu matura spotyka się ze studiami” -celem odwiedzających jest zdobycie najlepszych informacji o maturze (w zmienionej rok temu formule) oraz zaplanowanie strategii i wybranie optymalnej ścieżki kariery.

W programie spotkań m.in.:

  • Prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025 z udziałem przedstawicieli uczelni;
  • Wszystko o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

W ramach części targowej przedstawione zostaną oferty uczelni i szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2024/25. Nie zabraknie poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię.

Uczestnicy Salonu odbiorą też od „Perspektyw” gratisowo publikację, która od ponad 30 lat pomaga kandydatom w wyborze kierunku studiów i uczelni, czyli „Informator dla Maturzystów 2024” – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.

 

Spotkajmy się w pięknym Gdańsku, siedzibie kilkudziesięciu uczelni, gdzie skorzystać można z niepowtarzalnej okazji studiowania z widokiem na morze!

 


Tu się spotkamy:

Uniwersytet Gdański
Wydział Prawa i Administracji
ul. Jana Bażyńskiego 6, Gdańsk

strona uczelni Gospodarza:
https://ug.edu.pl/


Uwaga wjazd autokarów jest możliwy jedynie od ul. Grunwaldzkiej bramą nr 5 (przy Castoramie)

Parkowanie autokarów na parkingu przy Bibliotece Głównej UG.


Patronat medialny: