Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2022

Katolicki Uniwersytet Lubelski gospodarzem pierwszego Salonu Maturzystów

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest gospodarzem pierwszego Salonu Maturzystów w edycji 2023. 5 września uroczyście zainaugurowano tu tegoroczną kampanię, która obejmie 14 miast akademickich w całej Polsce.

Grono znakomitych gości z prof. Ewą Trzaskowską, prorektor KUL i Waldemarem Siwińskim, prezesem Perspektywy Press, pomysłodawcą kampanii, powitało maturzystów na Lubelskim Salonie Maturzystów, który rozpoczął się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Prof. Trzaskowska wyraziła satysfakcję z faktu, że uczelnia jest już po raz czwarty gospodarzem lubelskiego Salonu i może gościć młodych ludzi z całego województwa.

Łukasz Wawer, zastępca dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej MEiN, pogratulował Perspektywom tak cennej inicjatywy, która znacząco wspiera młodych ludzi w wyborze ścieżki edukacji i kariery. Zapowiedział zarazem cyfryzację dokumentów związanych z wykształceniem: świadectw dojrzałości, dyplomów ukończenia studiów i wszelkich certyfikatów, co znacząco ułatwi zarówno rekrutację na studia, jak i przyjęcie do pracy. MEIN uruchomiło bezpłatną i dostępną dla wszystkich platformę – Edukacja.gov.pl. Już we wrześniu na platformie dostępne będzie nowe narzędzie – Nawigator Edukacji. Jego zadaniem jest pomoc uczniom szkół ponadpodstawowych w świadomym i przemyślanym wyborze kolejnych etapów kształcenia.

Prezes Waldemar Siwiński złożył podziękowania  władzom KUL za zaproszenie Salonu na tę uczelnie i życzył maturzystom sukcesów na egzaminie i w rekrutacji na studia.

Eksperci OKE w Krakowie z dyrektorem Lechem Gawryłowem prowadzą prezentacje dotyczące egzaminu maturalnego w roku 2024, a uczelnie z regionu i z całej Polski przedstawiają swoją ofertę kształcenia i zachęcają do studiowania w swoich murach. Wszyscy maturzyści, którzy wypełnili Ankietę Maturzystów odbierają w stoisku Perspektyw „Informator dla Maturzystów 2024” – 260-stronicową „Biblię” młodych ludzi przygotowujących się do kolejnych etapów kształcenia.

Fot. Tomasz Koryszko/KUL


Tu się spotkamy:

Katolicki Uniwersytet Lubelski
Jana Pawła II

Kolegium Jana Pawła II, Al. Racławickie 14

strona uczelni Gospodarza:
https://www.kul.pl/

Patronat medialny: