Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2022

Poznański Salon Maturzystów

– Salon Maturzystów jest dla was inspiracją do podejmowania decyzji odnośnie wyboru uczelni. Studia to piękny czas, czas rozwijania pasji i możliwości rozwoju. Dlatego wykorzystajcie te dni na znalezienie odpowiedzi na wasze pytania. Zapoznajcie się z ofertami uczelni. Zachęcamy też do rozmów z ich przedstawicielami i udziału w prelekcjach – zwróciła się do maturzystów prof. Agnieszka Misztal, prorektor ds. studenckich i kształcenia Politechniki Poznańskiej podczas uroczystej inauguracji Salonu.

W uroczystości wzięła również udział pełnomocniczka prezydenta miasta ds. młodzieży i współpracy akademickiej Anna Wawdysz.  – W Poznaniu jest ponad 102 tysiące studentów ze 120 krajów. Jeżeli wybierzecie Poznań za miejsce studiów, będziecie kształcić się w wielokulturowym mieście – poinformowała  zebraną młodzież. Dodała także, że 80 procent studentów tutaj studiujących pochodzi spoza tego miasta. 

W inauguracji uczestniczyli także prof. Zbyszko Melosik, prorektor ds. relacji z otoczeniem społecznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz prof. Piotr Ślusarz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wykład inauguracyjny „Egzamin maturalny przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym” wygłosił ekspert OKE w Poznaniu Damian Krawczyk.

Poznański Salon Maturzystów odbywał się na Politechnice Poznańskiej w dniach 26-27 września. Maturzyści mogli zapoznać się z ofertą 28 uczelni z całej Polski. Czekali na nich eksperci OKE, którzy w trakcie prezentacji udzielali im porad, jak zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Uczelnie przygotowały specjalne prezentacje, w trakcie których młodzież miała możliwość zapoznania się z zaletami studiowania właśnie w ich murach. Co więcej, Politechnika Poznańska udostępniła odwiedzającym Salon swoje laboratoria, dzięki czemu można było bliżej przyjrzeć się miejscu, w których prowadzone są prace badawcze. 

fot. Politechnika Poznańska


Tu się spotkamy:

Politechnika Poznańska
Centrum Wykładowe
ul. Piotrowo 2, Poznań

strona uczelni Gospodarza:
https://www.put.poznan.pl/Patronat medialny: