Tu zaplanujesz swoj przyszo - Salon Maturzystw Perspektywy 2022

Tłumy na Uniwersytecie Jagiellońskim!

Z samego rana w Auditorium Maximum UJ rozpoczął się Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2023.

Uczniowie klas maturalnych z całej Małopolski tłumnie przybyli do największej sali wykładowej najstarszego polskiego uniwersytetu, by wysłuchać ekspertów krakowskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i poznać oferty studiów różnych uczelni.

Podczas wykładu inauguracyjnego gości powitał prezes Waldemar Siwiński: Salon Maturzystów to miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami. My, jako Perspektywy, cieszymy się, że w Krakowie Salon cieszy się taką popularnością.

Następnie głos zabrał Jego Magnificencja prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego: Kraków oferuje niesamowitą ofertę studiów licencjackich i magisterskich, oraz niesamowitą atmosferę studiowania.

Wiceprezydent Krakowa, Anna Korfel - Jasińska zwracając się do maturzystek i maturzystów powiedziała, że Salon Maturzystów to miejsce oswajania się z maturą, ale też utwierdzania się w decyzjach. Przekazała najważniejsze informacje o programie wspierania uzdolnionych uczniów - miasto Kraków dla najzdolniejszych maturzystów ufundowało stypendia od 7 000 do 12 000 zł. Zakończyła hasłem: warto się uczyć, trzeba sie uczyć, opłaca się uczyć.

Halina Cimer, Małopolska Wicekurator Oświaty, życzyła uczniom powodzenia w realizacji planów edukacyjnych. Wyraziła również radość, że co roku na salonach jest coraz wiecej osób.
Na sam koniec głos zabrał Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie: Z ogromną satysfakcją OKE uczestniczy w Salonach Maturzystów. To niepowtarzalna okazja, żeby posłuchać ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Trzymam kciuki za jak najwyższe wyniki egzaminów maturalnych.

Krakowski Salon Maturzystów odbywa się w dniach 19-20 września, w godzinach 9-15. Wstęp wolny.

 

 

Krakowski Salon Maturzystów

 

W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 17 lat organizuje co roku we wrześniu ogólnopolską kampanię Salon Maturzystów Perspektywy. W 2023 roku będziemy w 14 miastach w Polsce, by pomóc maturzystom 2024 (a także ich młodszym kolegom ze szkół średnich) dobrze zdać egzaminy maturalne i wybrać swoją edukacyjną przyszłość. A ponieważ nie ma dobrego wyboru bez sprawdzenia wielu opcji, Salony Maturzystów to miejsce, gdzie prezentuje swoją ofertę uczelnie z Polski i z zagranicy.

 

19-20 września wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim zapraszamy na Krakowski Salon Maturzystów

 

TU MATURZYŚCI 2024
ZAPROJEKTUJĄ SWOJĄ ŚCIEŻKĘ KARIERY

 

Goście
Salon odwiedzą maturzyści 2024, a także uczniowie młodszych klas oraz nauczyciele, pedagodzy szkolni i doradcy edukacyjno-zawodowi. „Tu matura spotyka się ze studiami” -celem odwiedzających jest zdobycie najlepszych informacji o maturze (w zmienionej rok temu formule) oraz zaplanowanie strategii i wybranie optymalnej ścieżki kariery.

W programie spotkań m.in.:

  • Prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025 z udziałem przedstawicieli uczelni;
  • Wszystko o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

W ramach części targowej przedstawione zostaną oferty uczelni i szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2024/25. Nie zabraknie poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię.

Uczestnicy Salonu odbiorą też od „Perspektyw” gratisowo publikację, która od ponad 30 lat pomaga kandydatom w wyborze kierunku studiów i uczelni, czyli „Informator dla Maturzystów 2024” – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.Tu się spotkamy:

Uniwersytet Jagielloński
Auditorium Maximum
ul. Krupnicza 33, Kraków

strona uczelni Gospodarza:
www.uj.edu.pl


Patronat medialny: