Tu zaplanujesz swoj przyszo - Salon Maturzystw Perspektywy 2022

REJESTRACJA obowiązuje tylko na spotkania programowe. Na stanowiska uczelni wstęp wolny.

Tłumy na Uniwersytecie Jagiellońskim!

Z samego rana w Auditorium Maximum UJ rozpoczął się Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2023.

Uczniowie klas maturalnych z całej Małopolski tłumnie przybyli do największej sali wykładowej najstarszego polskiego uniwersytetu, by wysłuchać ekspertów krakowskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i poznać oferty studiów różnych uczelni.

Podczas wykładu inauguracyjnego gości powitał prezes Waldemar Siwiński: Salon Maturzystów to miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami. My, jako Perspektywy, cieszymy się, że w Krakowie Salon cieszy się taką popularnością.

Następnie głos zabrał Jego Magnificencja prof. Jacek Popiel, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego: Kraków oferuje niesamowitą ofertę studiów licencjackich i magisterskich, oraz niesamowitą atmosferę studiowania.

Wiceprezydent Krakowa, Anna Korfel - Jasińska zwracając się do maturzystek i maturzystów powiedziała, że Salon Maturzystów to miejsce oswajania się z maturą, ale też utwierdzania się w decyzjach. Przekazała najważniejsze informacje o programie wspierania uzdolnionych uczniów - miasto Kraków dla najzdolniejszych maturzystów ufundowało stypendia od 7 000 do 12 000 zł. Zakończyła hasłem: warto się uczyć, trzeba sie uczyć, opłaca się uczyć.

Halina Cimer, Małopolska Wicekurator Oświaty, życzyła uczniom powodzenia w realizacji planów edukacyjnych. Wyraziła również radość, że co roku na salonach jest coraz wiecej osób.
Na sam koniec głos zabrał Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie: Z ogromną satysfakcją OKE uczestniczy w Salonach Maturzystów. To niepowtarzalna okazja, żeby posłuchać ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Trzymam kciuki za jak najwyższe wyniki egzaminów maturalnych.

Krakowski Salon Maturzystów odbywa się w dniach 19-20 września, w godzinach 9-15. Wstęp wolny.

 

 

Krakowski Salon Maturzystów

 

W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 17 lat organizuje co roku we wrześniu ogólnopolską kampanię Salon Maturzystów Perspektywy. W 2023 roku będziemy w 14 miastach w Polsce, by pomóc maturzystom 2024 (a także ich młodszym kolegom ze szkół średnich) dobrze zdać egzaminy maturalne i wybrać swoją edukacyjną przyszłość. A ponieważ nie ma dobrego wyboru bez sprawdzenia wielu opcji, Salony Maturzystów to miejsce, gdzie prezentuje swoją ofertę uczelnie z Polski i z zagranicy.

 

19-20 września wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim zapraszamy na Krakowski Salon Maturzystów

 

TU MATURZYŚCI 2024
ZAPROJEKTUJĄ SWOJĄ ŚCIEŻKĘ KARIERY

 

Goście
Salon odwiedzą maturzyści 2024, a także uczniowie młodszych klas oraz nauczyciele, pedagodzy szkolni i doradcy edukacyjno-zawodowi. „Tu matura spotyka się ze studiami” -celem odwiedzających jest zdobycie najlepszych informacji o maturze (w zmienionej rok temu formule) oraz zaplanowanie strategii i wybranie optymalnej ścieżki kariery.

W programie spotkań m.in.:

  • Prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025 z udziałem przedstawicieli uczelni;
  • Wszystko o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

W ramach części targowej przedstawione zostaną oferty uczelni i szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2024/25. Nie zabraknie poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię.

Uczestnicy Salonu odbiorą też od „Perspektyw” gratisowo publikację, która od ponad 30 lat pomaga kandydatom w wyborze kierunku studiów i uczelni, czyli „Informator dla Maturzystów 2024” – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.

Jeśli po wypełnieniu Ankiety na Salonie nie otrzymasz Informatora drukowanego, to po zakończeniu imprezy otrzymasz mailem dostęp do wersji elektronicznej.
Tu się spotkamy:

Uniwersytet Jagielloński
Auditorium Maximum
ul. Krupnicza 33, Kraków

strona uczelni Gospodarza:
www.uj.edu.pl


Patronat medialny: