Tu zaplanujesz swoj przyszo - Salon Maturzystw Perspektywy 2022

Tłumy maturzystów na Politechnice Bydgoskiej

Wykłady OKE w Gdańsku na temat matury w roku 2024 oraz spotkania uczelniami: ten program kolejny raz przyciągnął tłumy maturzystów z województwa kujawsko-pomorskiego na Salon Maturzystów Perspektywy 2023.

Młodzież i nauczycieli przywitali: prof. dr hab. Inż. Szymon Różański, prorektor Politechniki Bydgoskiej oraz Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Oboje zachęcali zarówno do intensywnych przygotowań do egzaminu maturalnego, jak i do przemyślanego wyboru studiów.

Dla większości uczestników Salonu udział w tej imprezie to był pierwszy kontakt z uczelnią. Młodzież zwiedziła zatem imponujący kampus Politechniki, „przymierzając się” do studiowania.

Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów, odbywający się równolegle z Salonem w Rzeszowie, zakończył tegoroczną kampanię.

 

fot. Ryszard Wszołek - Politechnika Bydgoska

 

Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów

 

 

W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 17 lat organizuje co roku wrześniu ogólnopolską kampanię Salon Maturzystów Perspektywy. W 2023 roku będziemy w 14 miastach w Polsce, by pomóc maturzystom 2024 (a także ich młodszym kolegom ze szkół średnich) dobrze zdać egzaminy maturalne i wybrać swoją edukacyjną przyszłość. A ponieważ nie ma dobrego wyboru bez sprawdzenia wielu opcji, Salony Maturzystów to miejsce, gdzie prezentuje swoją ofertę uczelnie z Polski i z zagranicy.

28-29 września wraz z Politechniką Bydgoską zapraszamy na Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów

 

TU MATURZYŚCI 2024
ZAPROJEKTUJĄ SWOJĄ ŚCIEŻKĘ KARIERY

 

Goście
Salon odwiedzą maturzyści 2024, a także uczniowie młodszych klas oraz nauczyciele, pedagodzy szkolni i doradcy edukacyjno-zawodowi. „Tu matura spotyka się ze studiami” -celem odwiedzających jest zdobycie najlepszych informacji o maturze (w zmienionej rok temu formule) oraz zaplanowanie strategii i wybranie optymalnej ścieżki kariery.

W programie spotkań m.in.:

  • Prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025 z udziałem przedstawicieli uczelni;
  • Wszystko o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

W ramach części targowej przedstawione zostaną oferty uczelni i szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2024/25. Nie zabraknie poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię.

Uczestnicy Salonu odbiorą też od „Perspektyw” gratisowo publikację, która od ponad 30 lat pomaga kandydatom w wyborze kierunku studiów i uczelni, czyli „Informator dla Maturzystów 2024” – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.


Tu się spotkamy:

Politechnika Bydgoska
Auditorium Novum
Al. Prof. S. Kaliskiego 7, Bydgoszcz

strona uczelni Gospodarza:
https://pbs.edu.pl/pl/


Patronat medialny: