Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2024

Olsztyński Salon Maturzystów

 

W wyborze ścieżki kształcenia nie można zdać się na przypadek. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy już od 18 lat organizuje co roku we wrześniu ogólnopolską kampanię Salon Maturzystów Perspektywy. W 2024 roku będziemy w 15 miastach w Polsce, by pomóc maturzystom 2025 (a także ich młodszym kolegom ze szkół średnich) dobrze zdać egzaminy maturalne i wybrać swoją edukacyjną przyszłość. A ponieważ nie ma dobrego wyboru bez sprawdzenia wielu opcji, Salony Maturzystów to miejsce, gdzie prezentują swoją ofertę uczelnie z Polski i z zagranicy.

 

13 września

Perspektywy i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 
 zapraszają na
Olsztyński Salon Maturzystów

 

TU MATURZYŚCI 2025
ZAPROJEKTUJĄ SWOJĄ ŚCIEŻKĘ KARIERY

 

Goście
Salon odwiedzą maturzyści 2025, a także uczniowie młodszych klas oraz nauczyciele, pedagodzy szkolni i doradcy edukacyjno-zawodowi. „Tu matura spotyka się ze studiami” - celem odwiedzających jest zdobycie najlepszych informacji o maturze (w zmienionej rok temu formule) oraz zaplanowanie strategii i wybranie optymalnej ścieżki kariery.

W programie spotkań m.in.:

  • Prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2025/2026 z udziałem przedstawicieli uczelni;
  • Wszystko o maturze 2025 z języka polskiego, matematyki, języków obcych o – spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

W ramach części targowej przedstawione zostaną oferty uczelni i szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2025/26. Nie zabraknie poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię.

Uczestnicy Salonu odbiorą też od „Perspektyw” gratisowo publikację, która od ponad 30 lat pomaga kandydatom w wyborze kierunku studiów i uczelni, czyli „Informator dla Maturzystów 2025” – aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom.

 

Poznaj Olsztyn, malowniczą stolicę Warmii i Mazur, z szeroką ofertą kierunków studiów dopasowaną do różnorodnych talentów i zainteresowań!

 

 

 

Tu się spotkamy:

Zapraszamy w godzinach:
9.00-15.00


Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM,
ul. B. Dybowskiego 11, Olsztyn

strona uczelni Gospodarza:
http://www.uwm.edu.pl/ZGŁOSZENIE dla Wystawców

Folder informacyjny


Zgłoś swoją uczelnię do Informatora Maturzysty:


Przeczytaj nowy numer Magazynu Perspektywy